Jesteś tutaj: Home >Posty otagowane: ‘strona internetowa

Design internetowy

Jeśli mamy cos do zaoferowanie użytkownikom internetu – choćby siebie – to powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób postępować, by było to dobrze odebrane i sprzedawało się także znakomicie. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nasz biznes, interes, a nawet działalność na rzecz innych musi być tak wypromowane, by przyciągała, a nie raziła. Czasami w internecie możemy zarobić bardzo duże pieniądze, ale po prostu musimy mieć świadomość, jak się po nim poruszać, by móc tego z sukcesem dokonać. Jeśli tego nie będziemy wiedzieli, to nasze działanie będą bardzo trudne do zrealizowanie i być może będziemy więcej na tym tracili niż zarabiali. Lepiej, by tak, nie było, ponieważ w takiej sytuacji po prostu nigdy nie wyjdziemy na swoje. Musimy umieć kreować siebie w internecie za pomocą określonych narzędzi, które do tego służą. Jeśli w pełni tego nie opanujemy lub nie będziemy mieli do tego osób, które mogłyby nam doradzić, to raczej na tym marnie wyjdziemy.

Czego my chcemy od witryn internetowych oraz czego pragną od ans nasi klienci? Nie możemy wiec mu poruszać się po niedokończonej czy nieestetycznej stronie, jeśli mu się ona nie spodoba wizualnie, to na pewno nie skorzystać z naszych usług, tylko uda się do naszej konkurencji,. A tego z całą pewnością byśmy rzecz jasna nie chcieli, prawda? W związku z tym powinniśmy przestrzegać takich zasad, ponieważ są one słuszne i mogą nam pomóc się rozwinąć oraz naprawdę bardzo dobrze zaistnieć na potężnym rynku, jakim jest Internet. Nie możemy takich rzeczy więc bagatelizować. Styl wykonania strony internetowej jest rzeczą bardzo istotna w naszych czasach. Bardzo ważne, abyśmy z całą nasza pasją działali w tym kierunku, by nasza kolorystyka oraz różnego rodzaju ułatwień dla internautów, były dopasowane do charakteru strony oraz do jej przeznaczenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się z takiej udanej inwestycji. Wygląd jest czymś priorytetowym i jeśli o tym będziemy zapominać, to nie wyjdziemy na naszej inwestycji za dobrze, warto o tym pamiętać, przy projektowaniu strony internetowej.

 

 

Tagi: , ,

RODZAJE GRAFIKI NA STRONĘ INTERNETOWĄ

Jeśli jesteśmy posiadaczami własnej strony internetowej na pewno dodajemy do niej jakąś grafikę. Istnieją dwa rodzaje grafiki jakimi możemy się posługiwać. Pierwsza z nich to grafika rastrowa. Obraz z niej utworzony składa się z małych punktów, które są ułożone jeden obok drugiego. Wszystkie te punkty mają taki sam rozmiar. Drugim rodzajem jest grafika wektorowa. Zapisuje się ją za pomocą wzorów matematycznych, a nie jak w przypadku grafiki rastrowej – zbiorów punktów. W umieszczaniu grafiki na swojej stronie mamy bardzo szeroki wybór. Najpopularniejsze są obrazki i zdjęcia, które w jakiś sposób wiążą się tematycznie z witryną. Jeżeli chcemy, aby nasza strona wyglądała na bardziej dynamiczną i atrakcyjną możemy umieścić na niej ruchome gify.

Aby stworzyć własną ciekawą grafikę komputerową potrzebujemy jedynie dobrego programu do tworzenia grafiki oraz podstawowych umiejętności. Każdy z nas może we własnym domu stać się grafikiem komputerowym. Jednymi z najpopularniejszych programów tego typu jest Adobe Photoshop często uznawana za najlepszy w swojej dziedzinie. Pozwala on tworzyć zdjęcia w bardzo dobrej jakości, wszelkiego rodzaju gify oraz wiele innych. Nowsze wersje posiadają również przydatną funkcję umożliwiającą skonwertowanie ( zmianę formatu ) pliku graficznego według naszych potrzeb. Kolejny bardzo popularny program to Photoscape. Jest on atrakcyjny przede wszystkim dlatego, ze każdy może mieć go na swoim komputerze zupełnie za darmo. Bardzo łatwy w użyciu, nie sprawia trudności nawet osobom, które nigdy nie miały do czynienia z edycją grafiki. Posiada przejrzyste menu, dzięki czemu wszystkie opcje są łatwo dostępne. Program ten może być używany jako przeglądarka, ale także jako aplikacja do tworzenia oraz edycji dowolnego rodzaju grafiki. Bardzo przydatną funkcją tego programu jest możliwość korekty czerwonych oczu na zdjęciach. Dodatkowo możemy tworzyć ruchome gify, zdjęcia panoramiczne oraz zmieniać rozmiar i barwy grafiki. Photoscape posiada także funkcję robienia i przechowywania zrzutów ekranu.

 

Tagi: , ,