Jesteś tutaj: Home >Archiwum miesiąca: Marzec, 2017

Dzięki programom w szybki sposób dokonasz retuszu twarzy – często stosowane w reklamach telewizyjnych

Programy graficzne w dużej mierze służą do poprawiania niedociągnięć urody, szczególnie kobiecej. Za pomocą pędzla korygującego możemy retuszować niedoskonałości skóry, np. usunąć pryszcze, przebarwienia oraz pieprzyki. Nie zawsze mamy wpływ na wypryski, ale dzięki korekcji i retuszowi, możemy poprawić kolor naszej skóry. W ten sposób kobieta, czy mężczyzna na fotografii prezentuje się nieskazitelnie. Taki retusz jest stosowany m.in. w studiach fotograficznych, w których robimy na przykład zdjęcia do dyplomu, paszportu, dowodu lub na potrzeby innych ważnych dokumentów. Retusz jest stosowany także przy tworzeniu fotografii artystycznej, ślubnej, reklamowej itd. Jest to bardzo przydatna opcja, która pozwala ukryć niedoskonałości kobiecej urody. Przy tworzeniu fotografii bardzo ważna jest estetyka, każdy chce wyglądać ładnie i jak najbardziej korzystnie. Jeśli istnieje możliwość korekty to warto z niej skorzystać, gdyż po to została wymyślona. Defekty urody można ukryć za pomocą odpowiedniego makijażu oraz opcji graficznych.

Kolorystyka – biel i czerń

Bardzo popularną funkcja programów graficznych jest opcja umożliwiająca ocieplenie lub ochłodzenie zdjęcia za pomocą odpowiednich balansów kolorystycznych. W ten sposób fotografia zyskuje nowy wymiar. Stosując odpowiednie nasycenie kolorów uzyskujemy efekt ocieplenia lub ochłodzenia. Do ocieplenia używa się zazwyczaj koloru czerwonego do ochłodzenia natomiast niebieskiego. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać i jakiego efektu potrzebuje nasza fotografia taką opcje używamy. Dzięki zastosowaniu konkretnej funkcji nasza fotografia zyskuje naturalność. Możemy z niej wydobyć naturalne i artystyczne piękno np. przyrody, która jest obiektem naszej fotograficznej pracy. Czasami trudno uchwycić to co w naturze jest najpiękniejsze, wtedy z pomocą przychodzą nam programy graficzne, które umożliwiają odpowiednia korekcję elementów, obszarów. Bardzo przydatny przy użyciu tychże funkcji jest pogląd żądanego efektu. Dzięki niemu możemy sprawdzić wygląd edytowanego zdjęcia po zastosowaniu konkretnej opcji.Nowoczesna fotografia umożliwia tworzenie zdjęć w różnorodnej postaci. Możemy robić zdjęcia zarówno w kolorze jak i zdjęcia czarno – białe, stosując w tym celu odpowiedni filtr. Możemy także użyć sepii, jeśli chcemy aby nasza fotografia miała starodawny wygląd.
Wszystkie wspomniane funkcje możemy zastosować już w trakcie fotografowania danego obiektu, gdyż nowoczesne aparaty cyfrowe to umożliwiają. Zaleca się jednak filtrowanie zdjęcia w programie graficznym, używając odpowiednich funkcji i balansów. W ten sposób mamy pełna kontrolę nad jakością zdjęcia i jego nasyceniem szarością. Obecnie czarno – białe zdjęcia, lub zdjęcia wykonane w sepii są bardzo popularne i modne. Taki filtr jest stosowany zazwyczaj przy zdjęciach artystycznych – aktach lub zdjęciach ślubnych czy sesjach małżeńskich. Dzięki niemu uzyskujemy bardzo ciekawy i atrakcyjny efekt końcowy. Edytując w ten sposób zdjęcie w programie graficznym możemy w odpowiedni sposób go zmodyfikować np. nasycić szarością np. za pomocą czerni lub rozjaśnić za pomocą bieli.

Ocieplenie i ochłodzenie zdjęcia

Bardzo popularną funkcja programów graficznych jest opcja umożliwiająca ocieplenie lub ochłodzenie zdjęcia za pomocą odpowiednich balansów kolorystycznych. W ten sposób fotografia zyskuje nowy wymiar. Stosując odpowiednie nasycenie kolorów uzyskujemy efekt ocieplenia lub ochłodzenia. Do ocieplenia używa się zazwyczaj koloru czerwonego do ochłodzenia natomiast niebieskiego. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać i jakiego efektu potrzebuje nasza fotografia taką opcje używamy. Dzięki zastosowaniu konkretnej funkcji nasza fotografia zyskuje naturalność. Możemy z niej wydobyć naturalne i artystyczne piękno np. przyrody, która jest obiektem naszej fotograficznej pracy. Czasami trudno uchwycić to co w naturze jest najpiękniejsze, wtedy z pomocą przychodzą nam programy graficzne, które umożliwiają odpowiednia korekcję elementów, obszarów. Bardzo przydatny przy użyciu tychże funkcji jest pogląd żądanego efektu. Dzięki niemu możemy sprawdzić wygląd edytowanego zdjęcia po zastosowaniu konkretnej opcji.

Jak poprawić swoje zdjęcia i wyglądać na nich lepiej – czytaj

Popularne dzisiaj programy do obróbki zdjęć, wykorzystywane są w wielu branżach. Znajdują swoje zastosowanie m.in. w firmach graficznych i informatycznych, w studiach fotografii, w zakładach poligraficznych, w agencjach reklamowych i w agencjach dla modelek. Korzystają z nich graficy, informatycy, fotografowie oraz amatorzy, którzy po prostu chcą poprawić własnoręcznie wykonane zdjęcia. Fotografia ma być pamiątką i ma być doskonała. Chcąc uzyskać taki efekt najlepiej skorzystać z profesjonalnego programu typu photoshop, który sprawi, że nasze zdjęcia będą niezwykłe. Obsługa programu nie jest skomplikowana. Każdy kto w miarę dobrze posługuje się komputerem i się orientuje w fotografii nie powinien mieć większego problemu z właściwym korzystaniem z programu. Photoshop daje wiele różnych możliwości, wzbogacony o innowacyjne funkcje umożliwia stworzenie idealnej i doskonałej pod każdym względem fotografii. Programów graficznych jest na rynku bardzo wiele, niektóre są płatne, a niektóre bezpłatne i można je pobrać z Internetu.Za pośrednictwem specjalistycznych programów graficznych i określonych funkcji możemy poprawić jakość konkretnego zdjęcia. Zrobione przez nas zdjęcia nie zawsze są doskonałe i takie jakbyśmy chcieli. Używając photoshopa możemy poprawić jego obraz np. rozjaśnić, wyostrzyć, nasycić kolorami, sprawić, że fotografia będzie odpowiednio wyrazista, a także możemy zneutralizować niechciane przebarwienia. Proces ten nie jest specjalnie trudny.
Do uzyskania odpowiedniego efektu wystarczy wybrać za pomocą kliknięcia właściwą funkcję, która poprawi zdjęcie. Zdarza się, że zdjęcia nie są dostatecznie jasne, wyblakłe i nieostre. Dzięki nowoczesnej technologii fotograficznej można w prosty i łatwy sposób podnieść jakość fotografii. Odpowiedni kontrast i poprawa balansu pikseli nam to umożliwi. Zdjęcie w ten sposób nabiera kolorów i jasności, jest bardziej żywe. Innowacyjne opcje korekty pozwalają w kilka minut osiągnąć wymarzony i oczekiwany efekt. W ten sposób tworzy się fotograficzne dzieła sztuki, które cieszą oko swoim pięknem.

Nowoczesne programy graficzne

Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej, która daje fotografowi niezliczone możliwości tworzenia sztuki, pojawiły się nowoczesne programy do obróbki zdjęć w postaci cyfrowej. Nie każda fotografia od razu jest idealna i doskonała pod każdym względem. Czasami trzeba ją lekko poprawić. Korekcja i retusz pomagają uzyskać oczekiwany efekt. Programy graficzne typu photoshop są używane przez profesjonalnych fotografów oraz amatorów. Każdy kto interesuje się fotografią i pragnie się kształcić w tym kierunku może zakupić wspominany program w sklepie komputerowym lub przez Internet. Z photoshopa korzysta wiele osób, szczególnie młode kobiety. Świadome niedociągnięć swojej urody chcą ją zniwelować za pomocą korekty. Dzięki temu kobiety na zdjęciach są nieskazitelnie piękne. Dodatkowo photoshopa wykorzystuje się w agencjach reklamowych oraz w agencjach dla modelek i fotomodelek. W ten sposób poprawia się nie tylko jakość wykonanych zdjęć, ale także urodę modelek. Program posiada wiele atrakcyjnych funkcji, dzięki którym fotografia nabierze blasku. Używanie go nie jest specjalnie trudne, zapoznanie się z możliwościami programu zajmuje niewiele czasu.

Obróbka zdjęć i grafiki przy pomocy photoshopa

Popularne dzisiaj programy do obróbki zdjęć, wykorzystywane są w wielu branżach. Znajdują swoje zastosowanie m.in. w firmach graficznych i informatycznych, w studiach fotografii, w zakładach poligraficznych, w agencjach reklamowych i w agencjach dla modelek. Korzystają z nich graficy, informatycy, fotografowie oraz amatorzy, którzy po prostu chcą poprawić własnoręcznie wykonane zdjęcia. Fotografia ma być pamiątką i ma być doskonała. Chcąc uzyskać taki efekt najlepiej skorzystać z profesjonalnego programu typu photoshop, który sprawi, że nasze zdjęcia będą niezwykłe. Obsługa programu nie jest skomplikowana. Każdy kto w miarę dobrze posługuje się komputerem i się orientuje w fotografii nie powinien mieć większego problemu z właściwym korzystaniem z programu. Photoshop daje wiele różnych możliwości, wzbogacony o innowacyjne funkcje umożliwia stworzenie idealnej i doskonałej pod każdym względem fotografii. Programów graficznych jest na rynku bardzo wiele, niektóre są płatne, a niektóre bezpłatne i można je pobrać z Internetu.

Szkolenia

Natomiast, jeżeli znasz podstawy obsługi plików graficznych, jednak Twoja wiedza jest zupełnie nieuporządkowana, również zapraszamy do udziału w naszym szkoleniu. Photoshop to uporządkowany program, którego narzędzia pozwolą Ci na profesjonalne edytowanie i ulepszanie zdjęć. Z nasza pomocą usystematyzujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz zdobędziesz nowe umiejętności, które przydadzą Ci się w dalszej przygodzie z grafiką komputerową. To, co wyróżnia nasz zespół szkoleniowy na tle firm konkurencyjnych, to indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia. My rozumiemy, że niektóre umiejętności przychodzą łatwiej, a do przyswojenia innych potrzeba nieco więcej czasu. Nie będziesz mógł zrozumieć zasad działania określonego narzędzia? Nasz szkoleniowiec poświęci Ci tyle czasu, aż obsługa poszczególnych elementów programu stanie się dla Ciebie oczywista. Nauka ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Nie wierzysz, że to możliwe? Weź udział w naszym szkoleniu i przekonaj się sam.

Dla kogo?

Nasze szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się edytowania zdjęć oraz praktycznego wykorzystania programu Photoshop. Nic nie wiesz o grafice komputerowej a komputera używasz tylko do szukania informacji i wysyłania maili? To dla nas żaden problem. Nasz zespół zdaje sobie sprawę, że w szkoleniu wezmą osoby, które chcą się dopiero nauczyć, jak obsługiwać pliki graficzne. Nie wymagamy od Ciebie umiejętności, których posiadanie wykluczałoby Cię z udziału w naszym szkoleniu. Nie chcemy uczyć czegoś, co jest już dobrze znane i opanowane. Dlatego nasza oferta skierowana jest do początkujących użytkowników komputera, którzy dopiero poznają możliwości poszczególnych programów multimedialnych. Jesteśmy po to, żeby nauczyć Cię nowych umiejętności, które będziesz mógł praktycznie wykorzystać w przyszłości. Obsługa programu Photoshop z pewnością wielokrotnie Ci się przyda.

Szkolenia Photoshop

Jeśli chcesz dołączyć do grona najlepszych grafików komputerowych, zapraszamy na nasze szkolenia, które organizujemy od wielu lat. Masz dość niewyraźnych zdjęć z czerwonymi oczami i zafałszowanymi kolorami? A może chciałbyś nieco podretuszować niedoskonałości na niektórych fotografiach? Nie musisz być wcale profesjonalnym grafikiem, żeby poprawić jakość własnych zdjęć.Szkolenie Photoshop to doskonała okazja do zapoznania się z możliwościami jednego z najbardziej popularnych programów graficznych. W ciągu kilku godzin zapoznasz się nie tylko z podstawowymi zagadnieniami grafiki komputerowej, ale przede wszystkim poznasz niezbędne narzędzia, które pozwolą Ci szybko i skutecznie wyedytować zdjęcia najbliższych. Proponowane przez nas szkolenie daje Ci możliwość szybkiego przyswojenia podstawowych zasad edycji grafiki komputerowej. Podzielone tematycznie działy pomogą w opanowaniu głównych narzędzi programu oraz głównych formatów plików graficznych. Przystępny język oraz wytłumaczenie zagadnień na konkretnych przykładach umożliwią przyswojenie wszystkich informacji nawet największemu laikowi komputerowemu.