Jesteś tutaj: Home >Archiwum miesiąca: Kwiecień, 2012

Wygląd strony internetowej

Za niewielkie pieniądze można sobie zrobić dziś własną stronę internetową. Jest to rodzaj naszej wirtualnej wizytówki. Takie papierowe wizytówki, które dajemy często naszym klientom oraz innym ludziom zainteresowanym naszymi usługami, są zazwyczaj dość proste i stawiamy w nich na przekazanie informacji i pokazanie się z jak najlepszej strony. W internecie możemy pozwolić sobie na to samo, a może nawet na jeszcze więcej. Bowiem zawsze, kiedy tylko chcemy się zając czymś pożytecznym i na tym zarobić, to najpierw sami powinniśmy w to odpowiedniego zainwestować. Jeśli już May plan naszej strony internetowej, to bardziej powinniśmy zadbać o to, by ona dobrze wyglądała, niż o inne rzeczy.

Oczywiście kwestia strony merytorycznej naszej strony jest bardzo ważna, ale nie można być zupełnie osoba obojętną ta wygala. Jeśli rozmawiamy ze swoi klientem, to nasza papierowa wizytówka jest tylko uzupełnieniem naszej osoby. Natomiast największe – i najczęściej pierwsze –wrażenie robimy my sami, czyli nasz wygląd, sposób bycia i zachowania. Jeśli nie zwracamy na to uwagi podczas kontaktów z innymi ludźmi, to możemy na tym bardzo dużo stracić i potem tego bardzo żałować. Natomiast jeśli zastanawiamy się nad tym bardziej, to możemy po prostu zrobić coś, byśmy mieli nawet ab rdzo pozytywny kontakt z naszym odbiorcą internetowym. Aj tego dokonać? Należy więc przekonać naszego klienta do tego, ze nasza firma jest uczciwa, rzetelna, ż eto, co oferujemy jest najlepszej jakości i nic pod tym względem się nie ma zmienić w najbliższym czasie. Ponieważ klient internetowy może na początku porozmawiać z nami tylko w sposób elektroniczny, to powinniśmy się starać podwójnie. Jak tego dokonać? Po pierwsze powinniśmy pamiętać o tym, że nasza strona jest nasza inwestycję w firmę. Jeśli jest wykonana odpowiedniio, za pomoc dobrych i sprawdzonych narzędzi, to możemy an tym bardzo dużo zyskać. Chodzi o to, że powinniśmy przede wszystkim bardzo dobrze się zachować w stosunku do naszego klienta. Jest to bardzo mądre i ważne posuniecie w naszym biznesie.

 

 

Tagi: , ,

Graficy

Zawód informatyka jest w naszych czasach bardzo rozpropagowany. Praktycznie wszyscy młodzi chłopcy grający codziennie w gry komputerowe w młodości chcą być informatykami. Potem zainteresowania się różnicują i troszeczkę zmieniają swoje palny w tym kierunku. Kiedyś ludzie bardzo zachwycali się widokiem telewizora. Obrazy filmowe zachwycały jak niegdyś pierwsze fotografie. Obecnie obrazy tworzy się także przy pomocy grafiki komputerowej. Ta jest teraz bardzo rozwinięta i naprawdę można się na niej wzbogacić.

Grafika jest potrzebami w całym komputerowym świecie. Bez niej wygląd naszych stron internetowych byłby nieciekawy i Internet oraz komputery nie cieszyłyby się zapewne aż taka popularnością jak obecnie. Jest to fenomen naszych czasów, dlatego także my powinniśmy bardzo mocno cieszyć się z tego, ze takie cuda zostały nam dane. To, co my oglądamy na stronach internetowych jest końcowym efektem pracy wielu grafików komputerowych,. Niektórzy z nich pracują po kilkanaście godzin dziennie. Jedni po prostu są tak zafascynowani tworzeniem nowych obrazów, o których niegdyś ludzie sobie nawet nie marzyli, a jeszcze inni maja tyle zamówień, że nie starcza im doby, by te zamówienia zrealizować. Jest to bardzo charakterystyczne i zawsze warto trochę się nad tym zastanowić, kiedy takie różne piękne rzeczy będziemy oglądać w internecie. Graficy mogą zostać przez nas wynajęci i stworzyć nam różnego rodzaju piękne obrazy na naszą stronę. Ponieważ stroną internetowa to nie tylko teksty, ale także grafika. Zawsze musimy o tym pamiętać, kiedy będziemy chcieli sobie cos takiego zafundować. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mieli okazję naprawdę zabłysnąć w internecie i nie będziemy potem musieli się martwic o naszą sławę. Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, jak różne szaty graficzne możemy sobie zafundować i co na to wpływa. Przecież nie musimy mieć na naszej stronie jedynie informacji dotyczących tego, czym my się zajmujemy i co oferujemy. Powinniśmy to wszystko bardzo dokładnie rozważyć, by przyniosło to nam sukces.

 

Tagi: , ,

Design internetowy

Jeśli mamy cos do zaoferowanie użytkownikom internetu – choćby siebie – to powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób postępować, by było to dobrze odebrane i sprzedawało się także znakomicie. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nasz biznes, interes, a nawet działalność na rzecz innych musi być tak wypromowane, by przyciągała, a nie raziła. Czasami w internecie możemy zarobić bardzo duże pieniądze, ale po prostu musimy mieć świadomość, jak się po nim poruszać, by móc tego z sukcesem dokonać. Jeśli tego nie będziemy wiedzieli, to nasze działanie będą bardzo trudne do zrealizowanie i być może będziemy więcej na tym tracili niż zarabiali. Lepiej, by tak, nie było, ponieważ w takiej sytuacji po prostu nigdy nie wyjdziemy na swoje. Musimy umieć kreować siebie w internecie za pomocą określonych narzędzi, które do tego służą. Jeśli w pełni tego nie opanujemy lub nie będziemy mieli do tego osób, które mogłyby nam doradzić, to raczej na tym marnie wyjdziemy.

Czego my chcemy od witryn internetowych oraz czego pragną od ans nasi klienci? Nie możemy wiec mu poruszać się po niedokończonej czy nieestetycznej stronie, jeśli mu się ona nie spodoba wizualnie, to na pewno nie skorzystać z naszych usług, tylko uda się do naszej konkurencji,. A tego z całą pewnością byśmy rzecz jasna nie chcieli, prawda? W związku z tym powinniśmy przestrzegać takich zasad, ponieważ są one słuszne i mogą nam pomóc się rozwinąć oraz naprawdę bardzo dobrze zaistnieć na potężnym rynku, jakim jest Internet. Nie możemy takich rzeczy więc bagatelizować. Styl wykonania strony internetowej jest rzeczą bardzo istotna w naszych czasach. Bardzo ważne, abyśmy z całą nasza pasją działali w tym kierunku, by nasza kolorystyka oraz różnego rodzaju ułatwień dla internautów, były dopasowane do charakteru strony oraz do jej przeznaczenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się z takiej udanej inwestycji. Wygląd jest czymś priorytetowym i jeśli o tym będziemy zapominać, to nie wyjdziemy na naszej inwestycji za dobrze, warto o tym pamiętać, przy projektowaniu strony internetowej.

 

 

Tagi: , ,

Wirtualny spacer

Grafika komputerowa jest naprawdę bardzo dużym cudem techniki, z którego możemy w dzisiejszych czasach korzystać. Możemy na naszych stronach internetowych robić bardzo dużo ciekawych rzeczy właśnie dzięki ludziom pozytywnie do tego nakręconym, którzy maja bardzo dużo innowacyjnych pomysłów dla nas każdego dnia. Przecież równie ważne jest też to, w jaki sposób się różnym ludziom zaprezentujemy. W związku z tym powinniśmy zawsze i wszędzie pytać, jak możne jeszcze unowocześnić i trochę podrasować naszą stronę. Przede wszystkim bardzo jest ważne, abyśmy jeszcze naszą stronę urozmaicili. Do tego możemy wykorzystać na przykład nasze zdjęcia, które ozdobią i dodadzą radości naszej stronie.

Poza tym warto, abyśmy od czasu do czasu wrzucili tam także filmik reklamujący naszą firmę. Wtedy nasz biznes będzie się naprawdę bardzo dobrze rozwijał i wszyscy chętnie będą odwiedzali naszą stronę. Możemy an przykład czasami odbyć wirtualny spacer. Dzisiejsza technologia jest tak rozwinięta, że na wielu stronach internetowych miast lub wielkich muzeów możemy znaleźć taka aplikację, która umożliwia nam podróżowanie po miejscu, do którego na przykład nie możemy pojechać. Rozpoczynamy wtedy taki wirtualny spacer i całe miast stoi dla nas nareszcie otworem. Co prawda nie możemy chodzić o nim oraz wdychać jego zapachu czy porozmawiać z innymi przechodniami, ale możemy za to bardzo dokładnie obejrzeć interesujące nas budowle i ulice. Taki spacer jest bardzo ciekawe oraz pożyteczny przy tym wygodny i na pewno podczas niego się nie zmęczymy. Tego możemy być pewni. Dzięki temu mamy lepsze rozeznanie w wielu miejscach i po prostu warto, abyśmy sobie kiedyś tam pojechali. Ale już wtedy będziemy wiedzieli, co jest jakim miejscu. Tylko dzięki bardzo rozwiniętej grafice komputerowej mamy teraz takie szerokie możliwości. W związku z tym cały internet nam się rozwija i już niedługo zapewne nie będziemy musieli nawet wychodzić domu, by ujrzeć świat, który nas otacza – to graficy zadbają o to, by stworzyć nam okno na świat.

 

Tagi: , ,

RODZAJE GRAFIKI NA STRONĘ INTERNETOWĄ

Jeśli jesteśmy posiadaczami własnej strony internetowej na pewno dodajemy do niej jakąś grafikę. Istnieją dwa rodzaje grafiki jakimi możemy się posługiwać. Pierwsza z nich to grafika rastrowa. Obraz z niej utworzony składa się z małych punktów, które są ułożone jeden obok drugiego. Wszystkie te punkty mają taki sam rozmiar. Drugim rodzajem jest grafika wektorowa. Zapisuje się ją za pomocą wzorów matematycznych, a nie jak w przypadku grafiki rastrowej – zbiorów punktów. W umieszczaniu grafiki na swojej stronie mamy bardzo szeroki wybór. Najpopularniejsze są obrazki i zdjęcia, które w jakiś sposób wiążą się tematycznie z witryną. Jeżeli chcemy, aby nasza strona wyglądała na bardziej dynamiczną i atrakcyjną możemy umieścić na niej ruchome gify.

Aby stworzyć własną ciekawą grafikę komputerową potrzebujemy jedynie dobrego programu do tworzenia grafiki oraz podstawowych umiejętności. Każdy z nas może we własnym domu stać się grafikiem komputerowym. Jednymi z najpopularniejszych programów tego typu jest Adobe Photoshop często uznawana za najlepszy w swojej dziedzinie. Pozwala on tworzyć zdjęcia w bardzo dobrej jakości, wszelkiego rodzaju gify oraz wiele innych. Nowsze wersje posiadają również przydatną funkcję umożliwiającą skonwertowanie ( zmianę formatu ) pliku graficznego według naszych potrzeb. Kolejny bardzo popularny program to Photoscape. Jest on atrakcyjny przede wszystkim dlatego, ze każdy może mieć go na swoim komputerze zupełnie za darmo. Bardzo łatwy w użyciu, nie sprawia trudności nawet osobom, które nigdy nie miały do czynienia z edycją grafiki. Posiada przejrzyste menu, dzięki czemu wszystkie opcje są łatwo dostępne. Program ten może być używany jako przeglądarka, ale także jako aplikacja do tworzenia oraz edycji dowolnego rodzaju grafiki. Bardzo przydatną funkcją tego programu jest możliwość korekty czerwonych oczu na zdjęciach. Dodatkowo możemy tworzyć ruchome gify, zdjęcia panoramiczne oraz zmieniać rozmiar i barwy grafiki. Photoscape posiada także funkcję robienia i przechowywania zrzutów ekranu.

 

Tagi: , ,

Programista

Programista jest to osoba zajmująca się programowaniem. Potocznie mówi się o takiej osobie „koder”. Aby móc zajmować się tą dziedziną informatyki programista poznaje specjalne języki programowania. Są to na przykład : C, C++, Java. Jeden specjalista zajmuje się tylko jednym językiem programowania. Często oznaczenie tego języka dodaje się do tytułu „programista”, aby dokładnie określić specjalizację. Za pierwszego programistę uważana jest Ada Lovelace, która w październiku 1842 roku wyraziła algorytm w postaci instrukcji przeznaczonych do użycia na komputerze, którym była wówczas maszyna analityczna budowana w dziewiętnastym wieku przez Charlesa Babbage. Niestety projekt Ady nie został nigdy zrealizowany i nie mogła ona sprawdzić, czy stworzony przez nią program działa. Pierwszy program, który udało się uruchomić, został stworzony w 1941 roku przez Konrada Zuse. Dzisiaj każdy programista ma swoje święto, które obchodzone jest trzynastego września każdego roku. Tylko w dobrze wyposażonych biurach i laboratoriach praca programisty daje odpowiednie efekty.

Najczęściej w pracowniach nie brakuje różnego rodzaju sprzętu służącego do tworzenia i testowania oprogramowania. Ze względu na specjalizację programistów możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to programiści aplikacji. Są to osoby zajmujące się tworzeniem aplikacji oraz realizacją konkretnych zadania. Tworzą oni programy wspomagające działanie ( na przykład program do pomocy w zarządzaniu przedsiębiorstwem ). Druga grupa obejmuje programistów systemowych. Pełnią oni funkcję osób rozwijających działanie istniejących już systemów i programów komputerowych ( na przykład : sterowniki, czy systemy zarządzania bazami danych ). W dzisiejszych czasach praca programisty może odbywać się zdalnie, jeśli tylko osoba zainteresowana taką formą posiada w domu odpowiedni sprzęt potrzebny do wykonywania pracy. Na porządku dziennym są także telekonferencje ułatwiające wymianę informacji. Wraz z rozwojem internetu rośnie zapotrzebowanie na programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji działających na stronach WWW.

 

 

Tagi: , ,